Причини та діагностика колючого болю у серці

Колючі болі в області серця не просто спричиняють дискомфорт, але і суттєво впливають на якість життя людини. Такий біль виникає спонтанно, може не припинятися декілька хвилин або нагадувати про себе «прострілами» у грудях. В залежності від причини, «поколювання» в серці може посилюватися під час повороту, нахилів, вдиху або видиху. Дуже важливо встановити точний діагноз і почати лікування. А також необхідно мати в домашній аптечці засіб, який швидко допомагає при колючому болю в серці.

Причини появи колючого болю

Колючий «біль у серці» виникає на тлі захворювань серцевого м’яза (міокарда), судин, а також інших неприємних захворювань. Тому можна виділити 5 основних причин появи дискомфорту в грудях:

  1. Дегенеративно-дистрофічні ураження хребта.
  2. Захворювання бронхолегеневої системи.
  3. Патології внутрішніх органів – діафрагми, стравоходу та шлунку.
  4. Психоневрологічні проблеми.
  5. Істинні порушення в роботі серця та судин.

Всі ці захворювання лікуються різними методами. Якщо пропустити старт лікування, вжити невірних дій, тоді ситуація може тільки погіршитися. Тому вважливо визначити правильний діагноз, коли людина відчуває колючі болі в області серця.

Які захворювання можуть бути замасковані під колючим болем у серці2

Давайте розглянемо детальніше, чому можуть виникати колючі болі в області серця. Дуже часто людина відчуває дискомфорт в грудях і сприймає його за серцевий біль. Але окрім міокарду, в цій частині організму знаходяться і інші органи. Хребет, шлунково-кишковий тракт, діафрагма та легені тісно пов’язані з грудиною. Якщо в цих структурах є порушення, вони можуть віддавати коліками в груди.

  • Патології опорно-рухового апарату

Як правило, під час остеохондрозу хребта або міжреберній невралгії складається враження сильного «колючого болю в серці». Коліки виникають неочікувано, посилюються під час рухів. Можуть одразу зникати і з’являтись знову.

  • Пневмонія і захворювання бронхів

Найчастіше під час цих станів виникає відчуття тяжкості та тиску в грудях, ускладнене дихання. Але деякі пацієнти відмічають «колючі болі в серці». Біль посилюється під час вдиху та видиху, а також супроводжується симптомами ГРВІ.

  • Вегето-судинна дистонія та нервове збудження

Ці порушення викликають кардіоневроз. Як правило, серце здорове, але поколювання можуть давати про себе знати. Відстежити такі прояви легко: вони виникають після емоційного напруження, стресу, перевтоми.

  • Хвороби ШКТ

Виразка, гастрит і рефлюксна хвороба часто супроводжується печією. Її легко можна сплутати з колючим болем у серці та навіть із захворюванням горла.

Щоб знати напевно, від чого болить серце, треба звернутись до лікаря та пройти обстеження.

Діагностика

Перш за все обстежують серцево-судинну систему. Діагностика включає:

  • ЕКГ и УЗД серця. Ці методи дають змогу визначити стан міокарду, особливості судин, які доставляють кров до серця, встановити наявність можливих патологій.
  • Загальний та біохімічний аналіз крові допомагають зрозуміти, чи є запальні процеси, порушення в обміні речовин, які також можуть бути причиною болю у серці.
  • Тест на біговій доріжці показує, як серце реагує на фізичні навантаження. Адже саме під час бігу часто з’являються «колючі болі у серці»
  • Аналізи на ліпідний профіль і глікогемоглобін показують деякі ризики розвитку серцево-судинних патологій.

Додатково під час регулярного болю у серці треба перевіритись у таких фахівців:

  • ортопед;
  • невропатолог;
  • ендокринолог;
  • гастроентеролог.

Самодіагностикою займатися не слід, оскільки це може призвести до небезпечних наслідків для вашого здоров’я.

Як допомогти під час болю в серці?2

Коли виникає різкий колючий біль у серці, – дійте негайно. Якщо він не припиняється, слідуйте декільком правилам:

  1. Забезпечте повний спокій в залежності від ситуації. Можна присісти на стілець, лягти на ліжко.
  2. Якщо ви знаходитесь у задушливому приміщенні, відчиніть вікна, потрібно щоб повітря циркулювало по кімнаті.
  3. Бажано поміряти тиск.
  4. Почекайте 5 хвилин, якщо напад не припиняється, перевірте тиск и якщо він у нормі, то прийміть таблетку нітрогліцерину.
  5. Якщо у вас є підтверджені діагнози, такі як невроз, нейроциркуляторна дистонія, або біль виник на тлі стресу, можна прийняти заспокійливий засіб.

Швидку допомогу треба викликати, якщо виникає колючий біль в області серця, відчуття тяжкості, біль віддає в ліву лопатку, щелепу та руку, водночас не припиняється впродовж 15 хвилин. В такому випадку є підозра на інфаркт міокарда та потрібне термінове лікарське втручання.

Також варто звернути увагу, якщо колючий біль супроводжується задишкою і ускладненням ковтального рефлексу, тяжким кашлем. Комплекс таких симптомів може говорити про аневризму аорти, тому краще викликати швидку відразу.

Якщо ж є інші причини, через які серце болить, що робити має сказати вузькопрофільний фахівець:

  • під час інфекційних уражень міокарду призначається лікування протизапальними засобами;
  • якщо причиною болю є хвороби бронхолегеневої системи, можуть призначити антибіотики;
  • під час патологій шлунку терапія направлена на боротьбу з проблемами печії та виразки.

Важливим методом допомоги під час болю у серці є масаж, адже часто порушення в хребті стають їх причинами.

Способи полегшення болю в серці2

Що робити, якщо є колючий біль в області серця на тлі стресів, неврозів або нейроциркуляторної дистонії? Ці питання доволі часто чують лікарі, адже емоційні потрясіння та нервове збудження – поширені причини болю в області серця. За таких станів важко заспокоїтися та допомогти судинам правильно доставляти кров до міокарду.

Таблетки Корвалтаб Екстра допомагають у вирішенні цієї проблеми. Вони мають коронаролітичну та седативну дію3.Тому з першою таблеткою усувається спазм судин, сприяючи нормальну циркуляцію крові при «колючому болю у серці». Седативний ефект полягає у зниженні збудливості нервової системи.

Під час виникнення колючого болю в області серця можна приймати Корвалтаб Екстра, відповідно до інструкції та вказівкам лікаря. Достатньо 1 таблетки 2-3 рази на день, щоб допомогти впоратись з симптомами серцевого болю. Корвалтаб Екстра також допомагає швидко заснути, якщо на тлі стресу та занепокоєння виникає безсоння.

Перед застосуванням засобу обов’язково проконсультуйтесь з вашим сімейним лікарем або кардіологом.

 

Література:

  1. The National Health Service (NHS, UK) Chest pain.
  2. Web MD Symptoms of Heart Disease Medically Reviewed by James Beckerman, MD, FACC on February 05, 2021.
  3. Інструкція до медичного застосування лікарського засобу KOPBAЛTAБ ЕКСТРА.